Neem contact op
Heeft u een vraag of misschien een klacht? Kies een contactmogelijkheid:
Problemen met bezorging?
Heeft u vragen of problemen met de verzending van uw pakket, dan kunt u direct contact opnemen met Jan Geert Plaisier via het e-mailadres shipping@paracord.eu. Hij zal u graag verder helpen.
Klachten?
Ons uitgangspunt is: het voor u en voor onszelf zo eenvoudig mogelijk houden! Dus is er een probleem, dan lossen we het graag snel op. Laat het ons snel weten. Dat kan per e-mail, maar bellen kan ook op werkdagen tussen 08.30 en 16.30. Wij zullen altijd proberen de klacht naar ieders tevredenheid op te lossen. Na ontvangst van de klacht ontvangt u van ons een bevestiging. Wij zullen de klacht altijd binnen 3 werkdagen na ontvangst beantwoorden.
Langskomen op afspraak
In ons magazijn in Krimpen a/d IJssel worden dagelijks alle bestellingen klaargemaakt door ons team. We hebben beperkt de mogelijkheid om klanten te ontvangen. Als u toch wilt langskomen, neem dan contact met ons op om een afspraak te maken. Wilt u een bestelling afhalen? Kies in het bestelproces dan voor de optie "afhalen" als verzendmethode en laat ons eventueel weten wanneer u het pakket wilt ophalen. We vertellen u dan direct wanneer uw bestelling klaar staat.
Helaas is het vanwege de aangescherpte coronamaatregelen voor ons momenteel niet mogelijk om klanten te ontvangen in ons 'Coloured Cord Paradise'. U bent nog wel van harte welkom om uw bestelling te komen afhalen.
Colofon
Paracord.eu (Meitrade bv)
Felix & Nelleke Plaisier
Adres/ Afhaalmagazijn:
van der Giessenweg 19
2921 LP Krimpen aan den IJssel
(Werkdagen: 08.30 - 16.30)
KVK te Rotterdam 60169486
Btw-nummer: NL853793037B01
Bank / Betaalgegevens
Paracord.eu
IBAN nummer: NL26 RABO 0156068222
BIC code: RABONL2U
Overschrijving via paypal kan door ons paypal account te gebruiken.
Paypal account: paypal.me/ParacordEU
Op de hoogte blijven
Wilt u op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen en nieuwste kleuren?
Volg ons op social media, of meld u aan voor de nieuwsbrief.